Satış KoşullarıSatış Sözleşmesi

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı: Bilgisan Bilgisayar ve Haberleşme Sistemleri İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Adresi: Abdi İpekçi Cad. No: 35 K:4 D: 7-8-9 Bayrampaşa / İstanbul
Telefon: 0212 567 27 70

1.2 ALICI
Adı, Soyadı, Ünvan, Adres bilgileriniz sipariş aşamasında belirteceğiniz biçimiyle sözleşmeye eklenecektir.

MADDE 2 - KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI`nın SATICI`ya ait internet sitesinden elektronik ortamda verdiği siparişin fatura detayında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

İşbu Sözleşme, ALICI tarafından, www.eFaturaNoktasi.com (Kısaca; Site) üzerinden satın alınan e-Fatura görüntüleme, raporlama ve arşivleme masaüstü uygulamasından (Kısaca; Uygulama) faydalanılmasına ve ALICI tarafından Site’ye yüklenen verilere (Kısaca; İçerik) ilişkin koşul ve şartlar ile ilgili tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi amacıyla akdedilmektedir.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. SATICI`dan kredi kartı (VISA, MasterCard) ve banka havalesi / EFT ödeme yapılabilir. Üç (3) iş günü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Bu maddede belirtilmeyen ödeme yöntemleri kesinlikle kabul edilmez.

4.2 - SATICI müşterisine teslim ettiği lisans ve kutulu ürünlerin kurulumu ve kullanımı konusunda teknik destek vermekle yükümlü değildir. Ürünler ile ilgili kullanım bilgileri, kurulum bilgileri gibi dokümanlar Site'de ve Site'nin Sıkça Sorulan Sorular bölümünde bulunmaktadır.

4.3 - Satın alınan ürünlerin kurulum yapılan bilgisayardan kaynaklanan donanımsal sorunlar, bilgi kayıpları ya da kullanıcı hataları nedeniyle görevlerini yerine getirememe gibi durumlarda, SATICI hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir. Satın alınan ürünler sebebiyle yazılımın kurulu olduğu bilgisayardaki dataların 3. şahısların eline geçmesi SATICI’nın sorumluluğunda değildir. Bu durumda birincil olarak ALICI hatalı olabilmektedir.

4.4 - SATICI lisans türünde sattığı ürünlerin lisans bilgilerini saklama yükümlülüğünde değildir. ALICI, SATICI tarafından iletilen lisans bilgilerini kendisi saklamalıdır. SATICI aynı lisansları her zaman tekrar temin edemez.

4.5 - SATICI faturada beyan edilen ürünün lisansını e-Posta yoluyla ALICI'ya gönderir. e-Posta'nın iletilmesi konusunda yaşanacak sorunlardan SATICI sorumlu tutulamaz. Sorun halinde ALICI, SATICI ile iletişime geçmekle yükümlüdür.

4.6 - SATICI tüm siparişleri, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dahil TL olarak ifade edilmiştir.

4.7 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.8 - Kullanıcı, Uygulama’yı 30 gün boyunca ücret ödemeden kullanabilecektir. Söz konusu deneme periyodunun bitimiyle ALICI'nın Uygulama'yı ücretsiz kullanım hakkı biter. ALICI Uygulama'yı kullanmayı devam etmek istiyorsa Site üzerinde yazan fiyatı ödemekle yükümlüdür. ALICI'nın üyelik süresi boyunca üyeliğine ilişkin ücret ve ödeme koşullarında yapılacak değişiklikler, ALICI'nın üyelik döneminin sona ermesine dek uygulanmayacak, yeni ücretler ve ödeme koşulları yeni üyelik döneminin başlamasıyla geçerli olacaktır. Üyelik dönemi boyunca Sözleşme’nin feshi de dahil olmak üzere üyeliğin herhangi bir nedenle sona ermesi halinde geri ödeme yapılmayacaktır.

4.9 - Üyelik bitimine 14 (on dört) gün öncesine kadar aksi talep edilmediği sürece ALICI’nın üyeliği otomatik olara yenilenecektir. SATICI, ALICI tarafından iletilen iletişim adresine yeni üyelik döneminin başlangıcında kullanım ücretlerine ilişkin faturayı iletecektir. ALICI, faturadaki ilgili tutarı fatura tarihini takip eden 14 (on dört) gün içinde ödeyecektir. İlgili ücretlere ilişkin vergi ve harçların ödenmesinden Kullanıcı sorumludur. SATICI, ALICI'nın SİTE girişinde kullandığı e-Posta adresine 30 (otuz) gün öncesinde üyelik yenileme bilgilendirmesi gönderecektir. ALICI üyelik bitimine 14 (on dört) gün öncesine kadar yenileme yapmama hakkına sahiptir.

4.10 - Ürünün tesliminden sonra ALICI`ya ait kredi kartının ALICI`nın kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI`ya ödememesi halinde, SATICI'nın iş bu sözleşmeyi fesh etme hakkına sahiptir.

4.11 - SATICI mücbir sebepler veya teknik nedenler nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde siparişindeki ödeme şekline göre defaten iade edilir.

4.12 - Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan e-Fatura sisteminde yapılacak güncelleme, değişiklik ve kod müdahalelerinden dolayı satılan ürünün eksik çalışması veya çalışmaması konusunda SATICI sorumlu tutulamaz. SATICI Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan kaynaklanan ürün sorununu SİTE üzerinden belirtmekle veya kayıtlı ALICI e-Posta adresine bilgilendirme göndermekle yükümlüdür.

MADDE 5 - CAYMA

5.1 - 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğin 2.bölüm 7.madde 4/ç bendi kapsamında cayma hakkının kullanılamayacağı belirtilen mal ve hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz. MÜŞTERİ ürünün demo programını Web sitesi üzerinden 1 ay sürece ücretsiz kullanabildiğinden satın alma işlemi sonrası BİLGİSAN tarafından iade koşulu yoktur.

5.2 - Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılama, iadesi mümkün değildir.

MADDE 6 - YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI`nın veya SATICI`nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.