Sık Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.Genel

eBillMaker ne tür bir hizmet sunar?

eBillMaker, eFatura sistemi kullanıcılarının yaşadıkları eFatura görüntüleme, eFatura raporlama ve eFatura arşivleme / eFatura saklama sorunlarını ortadan kaldıran offline çalışan masaüstü programıdır.

Satın aldığım programı başka pcde kullanabilir miyim?

Hayır, 1 eBillMaker sadece 1 bilgisayarda çalışmaktadır. Daha fazla bilgisayarda programı kullanmak için 1’den fazla program satın almanız gerekir.

eBillMaker hangi işletim sistemlerinde çalışır?

eBillMaker 32bit ya da 64bit Windows (XP, Vista, 7, 8, 8.1) sistemlerinde çalışmaktadır.

eBillMaker minumum sistem gereksinimleri nedir?

İşlemci: Pentium III veya AMD Athlon 800 MHz İşlemci
RAM: 256 MB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 3 veya ATI Radeon 8500 Ekran Kartı
Hard Disk: 50 MB Hard Disk alanı
Bağımlılıklar: .NET Framework 2.0

CSV formatındaki sütunları XLS formatına nasıl dönüştürürüm?

A sütunu seçilir. Veri (Data) sekmesi altındaki "Metni Sütunlara Dönüştür" (text to columns) özelliğine tıklanır, pencere açılır. "Sınırlandırılmış" (delimited) seçili şekilde "ileri" (next) butonuyla devam edilir. Virgül (comma) kutucuğu işaretlenerek virgülle ayrılmış olan bilgilerin ayrılması sağlanır ve "ileri" (next) butonuyla devam edilir. Sonra çıkan ekranda bir değişiklik yapılmadan sonlandırılır.

Hesap

eFaturaNoktasi.com üzerinde oturum açmak istiyorum ama şifremi unuttum.

Şifrenizi https://www.efaturanoktasi.com/unuttum.php sayfasındaki forma siteye kayıt olurken kullandığınız e-Posta adresinizi girerek sıfırlayabilirsiniz.

Sisteme kayıtlı e-Posta adresimi unuttum.

İletişim bölümünden bize ulaşmanızı rica ediyoruz.

Sisteme kayıtlı e-Posta adresimi değiştirmek istiyorum.

Kayıtlı e-Posta adresinizden destek@eFaturaNoktasi.com a değişiklik talebini iletebilirsiniz.

Bilgisayarıma format attım, programı tekrar nasıl aktif ederim?

İnternet bağlantınız varsa, programı bilgisayarınıza kurduktan sonra etkinleştirme adımında müşteri bilgilerinizi girerek etkinleştirebilirsiniz.
İnternet bağlantınız yoksa, lisans anahtarınıza, https://www.efaturanoktasi.com da bulunan müşteri panelinizdeki "Lisans Anahtarlarım" bölümünden ulaşabilirsiniz.
Not: Bilgisayarınızın parmak izi kodu ile eşleşen Lisans anahtarını kullanınız.

Yeni bilgisayar aldım. Eski bilgisayarımda eBillMaker hesabımı kapamak, yenisinde aktif etmek için ne yapmalıyım?

eBillMaker lisans anahtarı tek bir bilgisayara özel oluşturulur. Anahtar oluşturulduktan sonra başka bir bilgisayar için geçerli olmaz. Dolayısı ile yeni bir bilgisayar edindiğinizde, yeni bir lisans kodu satın almanız gerekir.

Hesabımı iptal etmek istiyorum. Girdiğim e-Fatura'lar ne olacak?

Yıllık üyeliğiniz bittikten sonra yenileme yapmayacaksanız, programa girişiniz durdurulur. Bu nedenle üyeliğiniz bitmeden datanızı yedeklemenizi öneririz. eBillMaker programına girdiğiniz tüm e-Fatura'lar siz aittir. e-Fatura'lar programı kurarken onayladığınız disk sürücüsünün içinde arşivlenir. Siz silmeden veya bilgisayarınıza format atılmadan dosyalar silinmez.

Kullanım

eBillMaker’de arşivlenen e-Fatura’ların güvenlik sınırı nedir?

eBillMaker offline çalışan bir masaüstü programıdır. Online çalışmadığı için tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. eBillMaker’a atılan e-Fatura'lar bilgisayarınız içinde belirli bir klasörde arşivlenir. Bu nedenle e-Fatura’ları bilgisayarınızdan siz silmediğiniz veya bilgisayarınıza format atılmadığı sürece bir sorun yaşanmaz.

eBillMaker’de e-Fatura saklama işlemi var mıdır?

eBillMaker üzerinde yer alan Dosya menüsünden ‘yedekle’ seçeneğiyle eBillMaker içindeki tüm e-Fatura’lar kullanılan bilgisayar içinde istenilen yere kayıt edilir ve saklanır.

Yedek alma işlemini nasıl yaparım?

eBillMaker üzerinde yer alan Dosya menüsünden ‘yedekle’ seçeneğine tıklayarak tüm e-Fatura arşivinizi Zip dosyası olarak kayıt edebilirsiniz. Bu Zip dosyasını farklı bir mecrada saklamanız önerilir.

e-Fatura Yedek arşivimi nasıl eBillMaker'a yüklerim?

eBillMaker üzerinde yer alan Dosya menüsünden ‘yedeği yükle’ seçeneğine tıklayarak daha önce yedeklediğiniz Zip dosyasından yükleyebilirsiniz. Yükleyeceğiniz e-Fatura sayısına göre yükleme uzun sürebilir. Yedeği yüklemeden önce program içinde e-Fatura bulunmaması gerekmektedir.

e-Fatura’lar bilgisayarımda nerede arşivlenir?

e-Fatura’larınız "Belgelerim > eBillMaker > .xml" dizininde arşivlenir. e-Fatura'ları programdan tamamen silerseniz, Belgelerim klasöründen de silinir.

eBillMaker’da seçilen e-Fatura’ların hepsini PDF olarak görüntüleyebilir miyim?

Hayır, eBillMaker’da sadece seçilen 1 adet e-Fatura PDF olarak görüntüleyebilirsiniz. Ancak seçtiğiniz tüm e-Fatura'ları Farklı Kaydet > PDF ZIP Arşivi diyerek bilgisayarınıza tek hamlede PDF olarak indirebilirsiniz.

eBillMaker’da seçilen e-Fatura’ların hepsini Excel olarak görüntüleyebilir miyim?

Evet, Raporla bölümünden eBillMaker’da seçilen e-Fatura’ları Excel olarak dışa aktararak görüntüleyebilirsiniz.

eBillMaker’da seçilen e-Fatura’ların hepsini CSV olarak kaydedebilir miyim?

Evet, Raporla bölümünden eBillMaker’da seçilen e-Fatura’ları CSV olarak dışa aktararak kaydedebilirsiniz.

e-Fatura'larımızı PDF formatında bilgisayarımıza kaydedebilir miyim?

Evet, program içinde bulunan istediğiniz sayıda e-Fatura'yı PDF olarak kaydedebilirsiniz.

Lisans

Lisans anahtarı nedir?

Lisans anahtarı, eBillMaker'ı başlatabilmeniz için gerekli kod parçacığıdır.

Etkinleştirme anahtarı nedir?

Etkinleştirme anahtarı, bilgisayarınıza özel üretilen ve lisans anahtarı alabilmenizi sağlayan kod parçacığıdır.

Lisans süresi nedir?

eBillMaker lisans süresi 1 yıldır. Yenileme öncesi kayıtlı e-Posta adresinize hatırlatma gönderilecektir.

Internet bağlantım var, lisansımı nasıl etkinleştiririm?

Mailinize gelen eBillMaker program linkini tıklayarak indirelim. İndirdiğimiz programı çalıştıralım. Giriş kısmında sizden e-Posta ve şifre bilgisi istenir. Başvuruyu yaptığınız e-Posta adresini ve e-Posta'nıza gelen şifreyi giriniz. Program kullanılmaya hazır olacaktır. Bu işlemi yapabilmek için kullanılabilir lisans hakkınız olmalıdır.

Internet bağlantım yok, lisansımı nasıl etkinleştiririm?

Programı internet bağlantısı olmayan bir bilgisayara kuracaksanız, lisanslamayı tamamlamak için internet bağlantısı olan başka cihazın da yanınızda bulunması gerekmektedir. 4 adımda aktifleştirme izah edilmiştir.

1 - Mailinize gelen eBillMaker program linkini tıklayarak indirelim. İndirdiğimiz programı USB'ye yükleyelim.
2 - Programı kurmak istediğiniz çevrimdışı bilgisayarda çalıştıralım. Giriş kısmında çevrimdışı etkinleştirmeyi seçelim. Uygulamanın sizin için oluşturduğu etkinleştirme kodunu not edelim. Programı kapatmayalım.
3 - İnternet bağlantısı olan cihazda eFaturaNoktasi.com müşteri panelinize girelim. “Lisans Anahtarı Oluştur” bölümüne etkinleştirme kodunu girip, oluştur diyelim. Daha sonra “Aktif Lisans Anahtarları” bölümünde etkinleştirme kodunuza tıklayarak Lisans Anahtarınızı görüntüleyebilirsiniz. Lisans Anahtarınızı not edelim. (Kolaylık olması için Lisans Anahtarınızı USB içerisinde bir metin dosyasına kaydederek, çevrimdışı makineye kopyalayabilirsiniz.)
4 - Programın açık olduğu çevrimdışı bilgisayarda, Aktifleştirme ekranında Lisans Anahtarınızı girerek programı aktif edelim. Bu süreç sonunda program çevrimdışı bilgisayarınızda çalışacaktır.

Demo Lisansı nasıl etkinleştiririm?

Mailinize gelen eBillMaker program linkini tıklayarak indirelim. İndirdiğimiz programı çalıştıralım. Giriş kısmında sizden e-Posta ve şifre bilgisi istenir. Başvuruyu yaptığınız e-Posta adresini ve e-Posta'nıza gelen şifreyi giriniz. Program kullanılmaya hazır olacaktır. Bu işlemi yapabilmek için kullanılabilir lisans hakkınız olmalıdır.

Lisans anahtarımı kaybettim, ne yapmalıyım?

Lisans anahtarınıza https://www.efaturanoktasi.com da bulunan müşteri panelinizdeki "Lisans Anahtarlarım" bölümünden ulaşabilirsiniz.

Lisansımı yanlış etkinleştirme anahtarı ile etkinleştirdim, ne yapmalıyım?

Lisansınızı oluştururken kullandığınız etkinleştirme anahtarını İletişim Sayfasını kullanarak tarafımıza iletiniz. Müşteri hesabınızla ilişkili e-posta adresinize onay maili gönderilerek, ilgili Lisans Anahtarı silinir, lisans krediniz size geri iade edilir. Not: Tanımlanan kredinin son kullanım tarihi, bir önceki lisans kredisi ile aynıdır.